Kontaktujte nás

Shandong Huaxia Group Co., Ltd

Adresa spoločnosti: Huaxia Road, Weihai, Shandong Province

Tel:0086-0631-5991999

Fax: 0086-0631-5999076

Mobilný telefón: 13573745628

ZIP kód: 264205

Manažér: Frankchao

E-mail:whdaisuo@hotmail.com

Bezpečnostné technické požiadavky na zdvíhacie zariadenia pre ťažné žeriavy

- Jul 10, 2017 -

1. Navijak Derrick Crane musí spĺňať tieto požiadavky:

(1) Pri inštalácii by základňa mala byť stabilná a pevná, okolitá drenáž by sa mala odblokovať, kotevná zostava spoľahlivá a mala by byť umiestnená do polohy pracovnej haly, mala by byť schopná vidieť personál velenia a ťahať alebo zdvíhať predmety.

(2) Derrick žeriav Prevádzkovatelia by mali skontrolovať navijak a pevná, pružná spojka by nemala stratiť. A mali by sa skontrolovať bezpečnostné zariadenia, ochranné zariadenia, elektrické vedenia, 0 alebo uzemňovacie vedenia, brzdové zariadenia a oceľové laná, všetky kvalifikované pred použitím.

(3) Derrick žeriav Pri použití pásu alebo otvoreného prevodového ústrojenstva by sa mal nastaviť ochranný kryt, vodiaca kladka by sa nemala používať na ťahanie kotúča.

(4) Smer otáčania bubna musí byť v súlade so smerom uvedeným na ovládacom spínači.

(5) Derrick žeriav Vzdialenosť od stredovej čiary k prvej vodiacej kladke, drážkovaný navíjač by mal byť väčší ako 15 krát násobok šírky cievky a kotúč bez drážky by mal byť väčší ako dvadsaťkrát väčší ako šírka kotúča , Keď sa lano nachádza v strednej polohe cievky, remenica by mala byť kolmá na os navijaka a jeho vertikála umožňuje odchýlku 6 °

(6) Drôtené lano by malo byť pevne spojené s navijakom a závesnou klietkou, nie s hrebeňom alebo so zemným trením, prechádzalo cestou, malo by sa nastaviť ochrana proti prerazeniu.

7. Derrick Crane štruktúra je jednoduchá, zdvíhacia kapacita je veľká, spoliehať sa na každý koreňový kábel rovnomerne vytiahnuť hlavný pól udržať vertikálne. Pokiaľ dôjde k miernemu uvoľneniu zemnej kotvy, môže to spôsobiť sklopenie hlavného pólu a veľkú nehodu. Preto pred zdvíhaním veľa ťažkých závaží by mala byť osoba, ktorá by overila pevný stupeň ukotvenia. Všetky káble by mali byť rovnomerne nútené, hlavná tyč by mala byť vzpriamená.

8.Derrick žeriav Pri práci musí byť otočné lanko žeriava v napätom stave. Vratné zariadenie musí mať riadiaci systém bezpečnostného brzdenia.

9. Ak sa zdvíhacia operácia pohybuje na malej ploche, metóda nastavenia dĺžky kábla sa môže použiť na stabilizáciu hlavnej tyče vo vzpriamenej polohe. Keď sa žeriav pohybuje, jeho základňa by mala byť vyložená dostatočnými nosnými pražcami a valčekmi a zdvíhacie rameno bude utiahnuté pred smerom pohybu. Pri pohybe sa hlavný pól nesmie nakláňať, tesnosť lana lanka by mala byť konzistentná. Ak je vzdialenosť ďaleko, kvôli obmedzeniam vetracieho lanka, môže byť použitá len na demontáž a preloženie po reinštalácii.


Súvisiace novinky

Súvisiace produkty