Kontaktujte nás

Shandong Huaxia Group Co., Ltd

Adresa spoločnosti: Huaxia Road, Weihai, Shandong Province

Tel:0086-0631-5991999

Fax: 0086-0631-5999076

Mobilný telefón: 13573745628

ZIP kód: 264205

Manažér: Frankchao

E-mail:whdaisuo@hotmail.com

Päť hlavných oblastí výroby zariadení, ako napríklad reorganizácia a integrácia centrálnych podnikov, sa uskutoční.

- Mar 23, 2018 -

Ako dôležitú chrbticu a chrbticu národného hospodárstva vždy priťahovala veľká pozornosť správy o reorganizácii a integrácii centrálnych podnikov. Výkonná schôdza Štátnej rady, ktorá sa konala 27. septembra, navrhla, že na základe dobrovoľnosti a budovania konsenzu zo strany podnikov by sme v súlade so zásadou "Stará jedna domácnosť a podporovať jednu domácnosť" mali by sme trvalo podporovať štátne podniky v oblasti výroby zariadení, uhlia, elektriny, komunikácií a chemického inžinierstva. Reorganizácia a integrácia s cieľom zlepšiť efektívnosť prideľovania zdrojov a zvýšiť konkurencieschopnosť.

Wang Jun, hlavný ekonóm Zhongyuan Bank, uviedol v rozhovore pre reportér "Securities Daily" včera, že vyššie uvedené päť hlavných oblastí sa sústredilo na ďalšiu fázu reštrukturalizácie a integrácie ústrednej vlády, a to hlavne kvôli existujúcej centrálnej podnikov a nadnárodných spoločností svetovej úrovne v týchto oblastiach. Existujú stále pomerne veľké medzery a žiadne zjavné konkurenčné výhody. Vynikajúce výkony sú nasledovné: Po prvé, miera internacionalizácie je nízka a schopnosť integrovať zdroje v globálnom meradle nie je silná; po druhé, slabé technické inovačné schopnosti a nedostatok medzinárodných diskurzov. Na medzinárodnom trhu je cenová sila; Po tretie, v medzinárodnej deľbe práce a globálnom priemyselnom reťazci na nízkej úrovni sa ešte zlepší podnikový vplyv a svetový priemyselný status; Po štvrté, vážny nedostatok medzinárodne uznávaných značiek; Po piate, nižšia úroveň riadenia podnikania, nedostatok vnútornej vitality, Celková konkurencieschopnosť je slabá.

"Z pohľadu manažmentu je základným cieľom podpory reštrukturalizácie centrálnych podnikov byť schopný stať sa väčšími a silnejšími a optimalizovať štátne podniky a neustále zvyšovať životaschopnosť, kontrolu, vplyv a rizikovú odolnosť štátu aby sa aktívne prispôsobila ekonomike. Rozvíjať nové normálne, z hľadiska samotného podniku, dúfame, že budeme kultivovať a vytvárať nadnárodné skupiny podnikov, ktoré sú v súlade s medzinárodnými pravidlami a efektívne fungovať prostredníctvom silných a slabých aliancií, a kultivovať a budovať národný a globálny pohľad , Zahraničný rozvoj, nadnárodné operácie, nadnárodné skupiny podnikov s medzinárodnou konkurencieschopnosťou a vplyv značky; rozvíjanie a budovanie nadnárodných skupín podnikov s poprednými technológiami, známymi značkami a poprednou priemyselnou modernizáciou. "Wang Jun verí.

Denník "Securities Daily" sa od SASACu dozvedel, že od 18. národného kongresu strany sa úspech 18 skupín z 34 firiem dokončil, výsledky možno označiť za veľmi významné. V roku 2016 sa celkový zisk reštrukturalizovaných podnikov zvýšil od roku 2012 o viac ako 40%. Pokiaľ ide o náklady na racionalizáciu personálu a riadenie podniku, od augusta 2017 znížila ústredná vláda celkovo 6 395 právnických osôb, znížili náklady na pracovnú silu o 27,4 miliárd juanov spolu a znížené náklady na správu o 10,6 miliárd juanov, čo tiež zlepšilo prevádzkovú efektivitu a zároveň znížilo náklady a výdavky. ,

Súčasne bola založená spoločnosť China Aviation Development Corporation. Okrem toho tri telekomunikačné spoločnosti zriadili Tower Company, China Aerospace Materials a tri najväčšie letecké spoločnosti, ktoré vytvorili platformu na ochranu a zdieľanie leteckých materiálov. Príslušné uhoľné spoločnosti vytvorili pre centrálne podniky platformu na správu aktív pre uhoľné podniky, ktorá efektívne presadzovala koncentráciu zdrojov pre konkurencieschopné podniky a koncentráciu veľkých podnikov.

Podľa Bai Yingzi, riaditeľa Úradu pre reformu SASAC, bude ďalším krokom pokračovať v sústreďovaní zdrojov na hlavné podnikateľské podniky a výhodné podniky, posilniť a zdokonaliť hlavné podniky centrálnych podnikov a kultivovať skupinu kľúčových konkurencieschopnosti, vysoká efektívnosť prideľovania zdrojov a priemyselné výhody prostredníctvom reštrukturalizácie. Zrejmé vedúce spoločnosti zohrávajú kľúčovú úlohu pri oživení reálnej ekonomiky.

Okrem toho výrazne vzrástla aj efektívnosť prideľovania majetku vo vlastníctve štátu po reorganizácii. Rozumie sa, že od založenia Tower Company sa zvýšila úroveň zdieľania nových oceľových veží z 20% na 70%. V posledných dvoch rokoch znížila výstavbu 501 000 duplicitných veží, ušetrila investičné investície vo výške 88 miliárd juanov a ušetrila 23 000 hektárov pôdy. Čína COSCO Shipping celkovo podporila koordináciu kontajnerového obchodu a dokončila integráciu domácich sietí, zahraničných sietí, organizácií, operačných systémov a leteckých trás. V roku 2016 dosiahla zvýšenie o približne 4,7 miliardy juanov.

Strana 2 z 2

Dňa 20. septembra na celosvetovej výstave strojov a strojných strojov v Číne (Pekingu) v roku 2017 globálny debut spoločnosti Caterpillar novej generácie hydraulických rýpadiel pritiahol pozornosť mnohých divákov. V ten istý deň spoločnosť Caterpillar predstavila šesť inteligentných produktov a riešení na jednom ceste, ktoré sa stali hlavným vrcholom prehliadky.

Táto výstava je prvou medzinárodnou rozsiahlou výstavou, odkedy sa globálny stavebný priemysel vrátil. Okrem spoločnosti Caterpillar viac ako 1 000 výskumných a vývojových organizácií, výrobných a servisných organizácií zo sektoru stavebných strojov vrátane Sany Group, Zoomlion a XCMG. Za vzkvétajúcou popularitou je oživenie odvetvia stavebných strojov po päťročnej "zimnej perióde".

Podľa údajov združenia Číny v priemysle stavebníctva v auguste tohto roka predali veľkí výrobcovia rýpadiel približne 8 700 rýpadiel rôznych typov a tempo rastu zostalo päť po sebe nasledujúcich mesiacov na úrovni 100%.

"Napriek hĺbke úprav v posledných piatich rokoch zostáva Čína naďalej najdôležitejším svetovým trhom pre stavebné stroje a zostáva najväčším trhom pre celosvetový rozvoj." Qi Jun, prezident Združenia priemyslu stavebných strojov v Číne, povedal na konferencii, že svetové hlavné stavebné stroje sú v súčasnosti Výrobcovia už začali podnikania v Číne a mnohí tiež dosiahli hĺbkovú lokalizáciu. Čínske spoločnosti tiež rozšírili svoj produktový dosah z tradičných rozvíjajúcich sa trhov na európske a americké rozvinuté krajiny a regióny.

Podľa Chen Qihua, globálny viceprezident spoločnosti Caterpillar a predseda investičnej spoločnosti Caterpillar (China), okrem faktorov cyklických faktorov, hlavnými faktormi rastu odvetvia stavebných strojov sú národné projekty výstavby infraštruktúry, rozvoj nehnuteľností a urbanizácia. Viedla sa k výstavbe "Jedného pásu a jednej ceste" a zrýchlenie projektov PPP. Chen Qihua však tiež uviedol, že súčasné rastové charakteristiky trhu sú veľmi odlišné od tých, ktoré boli pred piatimi rokmi. Priemysel stavebných strojov vstúpil do novej éry, ktorá sa vyznačovala inteligentnými strojmi a inteligentnými službami.

Tento rozsudok bol schválený Wang Min, predsedom XCMG. Povedal, že v posledných piatich rokoch priemysel stavebných strojov v Číne neuskutočnil krok, ale zrýchlil jeho rozmiestnenie v rámci internetu vecí, priemyselných oblakov a inteligentnej výroby. Na tejto výstave sú nové produkty spoločnosti XCMG plné nových inteligentných produktov.

Ako dlho môžeme udržať dynamiku rastu na trhu stavebných strojov? Chen Qihua povedal, že od budúceho roka sa očakáva, že priemysel stavebných strojov vstúpi do trvalého a stabilného štádia. V nasledujúcich dvoch až troch rokoch bude priemysel stavebných strojov udržiavať relatívne stabilný a stabilný rast.

Tento pohľad tiež predstavuje názory mnohých vystavovateľov. Konkrétne, keď sa čínska ekonomika stabilizovala a stala sa priaznivejšou, dôvera väčšiny spoločností sa ďalej zvýšila.

V súčasnosti je oblasť stavebných strojov v Číne plne otvoreným a voľne konkurenčným trhom a rýchlosť prežitia najsilnejších v priemysle sa urýchlila. Osoba zodpovedná za stavebnú strojársku spoločnosť v Fujianu uviedla, že pri neustálom zlepšovaní vnútroštátnych požiadaviek na ochranu životného prostredia budú emisné normy v priemysle zaradené do programu pred a po roku 2019.


Znalosti príslušného odvetvia

Súvisiace produkty